Tee ruumides viirustele üks-null

Aina enam näeme, et koroonaviirus on hakanud levima ka töökeskkonnas. Hea, kui töötajatel on võimalik tööd distantsilt teha, kuid paljudel juhtudel nii paraku ei saa. Seega on äärmiselt oluline, et ruum, kus töötab koos palju inimesi, oleks turvaline ja viirusevaba.

Viirused levivad peamiselt piisknakkusena ehk köhimisel ja aevastamisel ning saastunud pindade kaudu. Ja kuigi see pole veel nii täpselt teada, siis säilib osade koroonaviiruste keskkonnastabiilsust hindavate uuringute kohaselt viirus erinevatel pindadel enam kui 48 tundi keskmise toatemperatuuri (20 °C) ja 40% relatiivse niiskuse juures. Kuna viirus võib püsida keskkonnas mitu päeva, tuleb ruumid ja pinnad enne nende taaskasutamist hoolikalt puhastada ning desinfitseerida.

Hinda nakatumisriski

Paraku ei ole veel lahendust, kuidas koroonaviirusesse nakatumist täielikult ära hoida, seda enam, et viimase aja näidete puhul on palju sümptomiteta koroonapositiivseid, kuid on tööandja kohustus vaadata üle riskihinnangud ning vastavalt sellele võtta kasutusele vajalikud ennetusabinõud, et viiruse levikut tõkestada.

Muidugi peab ka töötaja sellesse panustama — täitma hügieeninõudeid ja hoidma distantsi, vajadusel kandma maski ning haigestumise korral jääma koju. Kuid ükskõik kui hoolikas keegi ka ei oleks, ei pruugi sellest ikkagi piisata. Seega on äärmiselt oluline vähemalt tööpäeva lõpul kõik pinnad põhjalikult üle käia ja ära puhastada.

Tee viirustele kontoris üks-null

Väiksema desinfitseerimispudeliga saavad töötajad ka ise kas pärast oma vahetuse lõppu või aeg ajalt ennetavalt pinnad, ukselingid, käsipuud, lambilülitid, klaviatuuri ja teised enimkasutatavad kohad puhtaks teha. Suuremad tööd võiks jätta aga professionaalidele, kes teavad täpselt, milliseid pindu ja kuidas puhtaks teha. Pealegi teeb keemiatoodete oskamatu käitlemine pigem karuteene.

Eriti oluline on pöörduda spetsialisti poole, kui töökohas on juba teadaolevalt viibinud koroonapositiivne inimene. Siis tuleb viirusega potentsiaalselt saastunud ruumid kõrvalistele isikutele sulgeda ning need põhjalikult desinfitseerida. Siinjuures pole oluline, kas ruumis viibis kümme või 20 inimest, erinevaid pindu katsusid nad kõik.

SPS Grupp OÜ pakub viiruste leviku tõkestamiseks puutepindade puhastust ja COVID-19 juhtumi järgset puhastust koos puutepindade desinfitseerimisega.

Pikaaegse kogemusega kinnisvara hooldust ja puhastusteenuseid pakkuv koristusfirma pakub täielikku koristustööde paketti, mis sisaldab muu hulgas kontorite, ladude, tootmishoonete koristusteenuseid, akende pesu, ehitusjärgset koristust ja suurpuhastustvaipade puhastamist ning diivani puhastamist.

Miks valida puhastusteenused just SPS Grupp OÜ`st?

  • Aastatepikkune kogemus aitab leida parima tulemuse;
  • Uuendame pidevalt oma teenuste kontseptsiooni läbi pikaaegse kogemuse;
  • Koostame lähtuvalt kliendi vajadusest, soovidest ja ootustest just temale sobiva väärtust andva lahenduse;
  • Ettevõtte eesmärgiks on kõrge kvaliteediga, kliendisõbralik ja paindlik puhastusteenuste osutamine konkurentsivõimelise hinnaga.