Miks tellida ehitusjärgne koristus?

Iga ehitus jõuab kord lõpule ning enne uute ruumide kasutusele võtmist tuleb need põhjalikult puhastada. Ehitusjärgne koristus tagab, et puhastatavad pinnad ja materjalid saavutavad maksimaalselt hea väljanägemise ja teenivad oma eesmärki. Järgnevalt tutvustame, miks soovitame tellida ehitusjärgse koristuse professionaalselt koristusfirmalt, kes valitud teenust pakub ning mida täpsemalt teenus sisaldab.

Miks tellida ehitusjärgne koristus?

Ehitusjärgne koristus hõlmab remondi või ehituse järgsete pindade puhastamist. Iga remondi lõpul tekib suurtes kogustes prügi ning remonditud ruumid jäävad tolmused, mistõttu tuleb need enne kasutuselevõttu korda teha. Ehitusjärgne puhastus nõuab kordades rohkem tööd kui tavaline koristustöö. Seetõttu soovitame palgata ettevõtte, kes on spetsialiseerunud ehitusjärgsele puhastusele. Tavalisel koristusfirmal, kes nii suure puhastustööga tavapäraselt ei tegele, pole lihtsalt kogemusi ega asjatundlikkust, et tööd õigesti teha.

Ehituskoristus hõlmab tegelikult väga palju erinevaid töid, mis esialgu ehk ei meenugi. Peamine on loomulikult ehitustolmu eemaldamine, kuid sinna juurde kuuluvad veel väga erinevad tööd alates akende pesust, klaasfassaadi pesust, uste ja seinte puhastamisest, põrandate süvapesust ja vahatamisest kuni ehitusprahi äraveoni. Loe täpsemalt, milliseid töid hõlmab ehitusjärgne koristus meie teenuste lehelt. Lõplik tööde nimekiri sõltub eelkõige sinu vajadustest, mille saad koristusfirmaga mugavalt kokku leppida.

Mida hõlmab ehitusaegne puhastus?

Kui tegemist on suurema ehitusega, kus tekib igapäevaselt palju prügi, siis on mõistlik tellida ehitusaegne puhastus. Selle käigus puhastatakse ehituse ajal jooksvalt soovitud ruume ehitusprahist ja ehitustolmust. Kuna ehitusobjektidel on paljud ehitusmaterjalid pakendatud, siis tuleb pakkematerjalid ja ehitusjäätmed korrektselt sorteerida ning käidelda. Koristustööd toimuvad paralleelselt ehitustöödega, mille käigus hoitakse ühtlasi ära ka ehitustolmu ja üldise mustuse levik juba valminud ruumidesse.

Remondijärgne koristus

Renoveerimine ning remonditööd on ühelt poolt põnevad ent samas stressirohked. Isegi kui oled kasutanud remonditöödel professionaalseid ehitajaid, siis ei võrdu nende poolt ruumi koristamine renoveerimisjärgse puhastamisega. Ehitustolmu eemaldamist tuleks alustada laest ning liikuda seejärel põranda poole. Akendelt tuleb eemaldada lisaks ehitustolmule ka kõik värvi- ja krohvipritsmed, puhastada aknaraamid, aknalauad ning aknaplekid ja -vahed. Samuti tuleb põrandatele teha süvapesu ning vastavalt põrandatüübile soovime sellele teostada ka erihoolduse nagu näiteks PVC- ja linoleumpõranda vahatamine, parkettpõranda õlitamine või lakkimine, kivipõranda kaitsevahatamine või betoonpõranda kisutamine ning katmine porosooliga.

Kuhu viia ehituspraht?

Ehitamise ja remondiga kaasnevad mitmesugused ehitusjäätmed, mis võtavad ehitusplatsil või remondikohas palju ruumi ning millega ei oska esmapilgul midagi peale hakata. Ehitusjäätmete vastuvõtt on üldjuhul jäätmejaama, kuid tasub meeles hoida, et iga jäätme jaoks on oma koht – näiteks värvid tuleb viia jäätmejaama, kuid kile ja papp pakendikonteinerisse.  Ehitusjäätmete äravedu on suur töö ning aja kokkuhoiu ja mugavuse huvides on see võimalik koristusfirma käest tellida. Meie SPS Grupis töötame töövõtjatega üle Eesti, et korraldada erinevat liiki ehitusjäätmete vedu. Teenust on võimalik tellida nii ärihoone kui ka elumaja ehituse järgselt.

Eraldi hoolt ja teadmisi nõuab ohtlike ehitusprahi äravedu, mile eemaldamine peab olema turvaline. Ehitusprügi ning ohtlike materjalide (värvid, lahused, pestitsiidid ja patareid) kokku kogumiseks on vajalik Keskkonnaameti poolt väljastatud jäätmehalduslitsents.

Ehitusjärgse koristuse hind

Koristus- ja puhastustööde lõplik hind sõltub objekti eripäradest ja mustuse astmest.

Hinda mõjutavad:

  • objekti üldine puhtuseaste ning olukord;
  • kas on vaja sorteerida ja käidelda jäätmeid;
  • millises olukorras on põrandad ja kogu puhastatav pind;
  • objekti maht ja ruutmeetrid;
  • puhastustööde asukoht;
  • tööde teostamise ajakava ja lõpptähtaeg (kui kiiresti peab objekti puhtaks tegema);
  • vajaminevate seadmete kasutamine (näiteks tõstukite vajadus);
  • detailid – kui palju on detaile, mida on puhastada tarvis (torud, pistikud, uksed, mööbel jms);
  • klaaspindade rohkus, mustus, keerukus.