Kontori puhastamine ja selle olulisus

Kontori puhastamine ja selle olulisus selgub siis, kui küsida, kas töötajad on õnnelikud või mitte. Kontor on nii ettevõtte juhi kui ka töötajate jaoks justkui teine kodu. Töökeskkonnas veedame suure aja oma päevast ning selle korrashoiust sõltub, kui meeldiv on töökeskkonnas olla ning kui produktiivne on meie tööpäev. Puhas kontor on ettevõtte visiitkaardiks ning meeldiv nii töötajatele kui ka klientidele. Järgnevalt vaatame lähemalt, miks on kontori puhastamine oluline ning mida täpsemalt sisaldab kontorite koristusteenus.

Kontori puhastamine ja selle olulisus

Kontori koristus on oluline, et säilitada enda ettevõttest lugupidav ilme. Korras ning hästi lõhnav töökeskkond jätab klientidele meeldiva esmamulje ning hoiab kõrgel töötajate motivatsiooni, mida kinnitavad ka erinevad uuringud.

Näiteks Hollandis läbiviidud uuring tõestab, et puhas töökeskkond tagab töötajate seas suurema produktiivsuse. Uuringus osales 5 erinevat organisatsiooni, kelle käest küsiti hinnangut nii töökeskkonna puhtusele kui ka enda produktiivsusele. Tulemused kinnitavad puhta töökeskkonna seost suurema produktiivsusega – mida puhtam on kontor, seda kõrgem on töötajate rahulolu oma tööga. Mida suurem on rahulolu oma tööga, seda kõrgemana tajuvad töötajad oma produktiivsust. Seega puhas töökeskkond ei ole mitte ainult meeldiv, vaid mõjutab otseselt seda, kui viljakad on meie tööpäevad.

Princetoni ülikooli uuringus leiti, et segadus raskendab inimeste keskendumist konkreetsetele ülesannetele. Puhas ja selge tööruum välistab segajad ja võib seetõttu aidata töötajatel paremini keskenduda antud ülesandele. Kui töötajad saavad täielikult keskenduda enda tööülesannetele, teevad nad ka kvaliteetsemat tööd.

Aja väärtustamine – kontori puhastamine ja selle olulisus

Ettevõtjana teame, et ettevõtte ja töötajate aeg on olulised. Firma liikmed ei peaks muretsema kontori korrashoiu pärast, vaid keskenduma oma põhitegevusele. Just seetõttu tasub tellida igakuine teenus ja jätta kontori puhastamine professionaalse firma hooleks, et ise keskenduda oma ärilistele eesmärkidele. Kontori korrastamine säästab lõpuks teie aega, mis on teie kõige kallim ressurss.

Mida töötajad ise teha saavad – kontori puhastamine ja selle olulisus

Puhta kontori hoidmine aitab hoida personali tervena ja piirab võetud haiguspäevade arvu. Määrdunud tööpinnad võivad kaasa aidata rohkemate töötajate haigestumisele. Seetõttu on oluline ka ise puhtust pidada – desinfitseerida oma töölauda enne ja pärast tööpäeva, et hoida eemal haigusi. Niisama oluline on, et hoiad enda töölaua korras – ka see mängib rolli enda tootlikkuses, sest puhas keskkond aitab kaasa produktiivsusele.

Kontorite koristusteenus – millest alustada?

Kontorite koristusteenuse välja töötamine saab alguse personaalsest lähenemisest. Vastavalt ettevõtte soovidele koostatakse plaan, milles lepitakse kokku koristusteenuse täpne sisu ning sagedus. Kui valid professionaalse koristusfirma kasuks, saate koos täpselt kokku leppida, kas kontorit tuleks koristada iga päev, üle päeva või kaks-kolm korda nädalas. Koristusfirma täidab ka teie erisoove nagu näiteks nõudepesu, ruumide lõhnastamine või kohvi ja tee keetmine.

Iga kontori koristamine on eriilmeline protsess. Koristusteenuse sisu sõltub juba suuresti kontorist – kui suur see on, millised on pinnad, milliseid materjale tuleb puhastada jne.

Millest sõltub teenuse hind?

Selleks, et koristusfirma saaks valmistada teile hinnapakkumise, peate esmalt edastama neile olulise alginfo. Hoolduskoristuse hind selgitatakse välja peale info ja soovide kaardistamist. Hinnapakkumisel võetakse arvesse ruumide pindala, umbkaudne sisustustihedus, ruumide otstarve sõltuvalt külastatavusest, tualettruumide arv  (eraldi naiste ja meeste tualetid), üldkasutatavate ruumide arv (koridorid, trepikojad, fuajeed, duširuumid, saunad) ning erisoovid.

Milliseid töid teenus sisaldab?

Kontori koristuse raames saab teostada järgmised tööd:

 • Põrandate puhastamine
 • Vaipkatete puhastamine
 • Treppide ja käsipuude puhastamine
 • Välis- ja siseuste puhastamine
 • Seinte ja põrandaliistude puhastamine
 • Klaasuste ja muude klaaspindade puhastamine
 • Riiulite, laudade, kontoritoolide ja müügilettide puhastamine
 • Tualettruumide puhastamine
 • Prügikastide tühjendamine
 • Kööginurga puhastus
 • Nõude pesemine käsitsi ja masinaga
 • Tarvikute lisamine (wc ja kätepaber, seep, prügikotid)
 • Erisoovid: nõude pesemine, kohvi/tee keetmine, ruumide lõhnastamine jms.

Telli kontori koristus professionaalselt koristusfirmalt

Ettevõtte üldise tootlikkuse suurendamiseks on ülitähtis puhta ja korraliku tööruumi hoidmine. Rahulikus ja organiseeritud keskkonnas on töötajad tervemad, vähem stressis ja suudavad paremini oma tööle keskenduda. Seetõttu peaksid puhtus ja korrastatus olema kõigi ettevõtete omanike prioriteet. Kui sul puudub hea partner koristusfirma näol, siis võta meiega ühendust ja töötame üheskoos välja puhastusplaani, mis sobib just sinu ettevõttele.

SPS Grupp on 15 tegutsemisaasta jooksul saanud hea kogemuse ning teostab oma tööd professionaalselt ning usaldusväärselt. Kasutame oma töös ohutuid ja keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid, mis ei süvenda töötajate allergiat ega ärrita nahka. Loe lähemalt kontorite koristusteenuse kohta meie teenuste lehelt.

Loe ka meie teisi artikleid