Kontori hoolduskoristus

Kontoreid tuleb regulaarselt koristada – sellist teenust nimetatakse kontori hoolduskoristuseks. Kontori koristamine on eelkõige lisatöö, mille jaoks töötajad ei ole kohustatud ning mida nad teha ei soovi. Seetõttu ongi kontori või büroojuht valiku ees – kas palgata oma koristaja või kasutada mõne puhastusettevõtte hoolduskoristusteenust.

Kui tihti teha kontori hoolduskoristus

Kontori hoolduskoristus teenuse tellimisel tuleb mõelda esmalt sellele, kui tihti on vaja kontorit koristada. Üldiselt soovitame hoolduskoristust teostada vähemalt 3-4 korda nädalas. Kui teie kontoris töötab aga paarkümmend töötajat, siis on soovituslik hoolduskoristus läbi viia igal tööpäeval.

Samuti on oluline kindlaks teha, milliseid töövõtteid tuleks hoolduskoristuse teostamisel järgida. Põrandate niiske puhastamine mopiga ja vaipade puhastamine tolmuimejaga on vajalik igal päeval, samas tolmu võtmisest piisab 1-2 korrast nädalas.

Koostöös hoolduskoristus teenust pakkuva ettevõttega saate kindlasti kõik töövõtted üle vaadata vastavalt enda kontori iseloomule ja vajadustele. Soovitame arvesse võtta ka teenusepakkuja kogemuse – nii saate just oma kontorile vajaliku hoolduskoristusteenuse ning selle maksumuse.

Eripuhastustööd

Paljud ettevõtted, sealhulgas SPS Grupp, pakuvad hoolduskoristuse korral eripuhastustöid lepingu siseselt ehk tasuta või sõbrahinnaga. See on kasulik, kuna puhtuse säilitamiseks tuleb regulaarselt ette võtta ka eripuhastustöid. Näiteks soovitame igas ruumis kord aastas teostada lisaks põrandakatete hoolduse (PVC korral vahatamine, vaipkatete korral keemiline pesu jne.) Samuti on kontorist ilusa vaate nautimiseks vaja aknaid regulaarselt puhastada, mille soovitame ette võtta kevadel ja sügisel.

Hoolduskoristus on teema, millele mõtlemast ei pääse ükski büroojuht. Kas võtta tööle oma koristaja või sõlmida hoolduskoristusleping – see jääb igaühe enda otsustada. Kindlasti ei ole hoolduskoristus valdkond, kus kokku hoida, sest kõigile meeldib töötada puhtas kontoris. See parandab ka töötajate motivatsiooni ning töö tulemusi.