Koristusteenus tuleb appi

koristusteenus muudab tuju paremaks

Koristamine on tüütu, koristusteenus tuleb appi!

Hea ja usaldusväärse koristusfirma ja koristusteenuse leidmine võib tunduda tõeline väljakutse, eriti kui sa pole teenust varem kasutanud. Võib-olla kahtled, kas julged oma kodu ja kontori võõra kätte usaldada või tunned ebakindlust teenuse kvaliteedi osas. Ehkki võid esialgu tunda ebakindlust, on kvaliteetse koristusteenuse kasutamine seda väärt, kuna see säästab nii aega kui ka energiat. Järgnevalt selgitame, millised on erinevad koristusteenused ja millele mõelda enne koristustööde tellimist.

Kellele on koristusteenus mõeldud?

Koristamine on tegevus, millega peavad tegelema kõik – nii ettevõtte omanikud kui ka erakliendid. Küsi endalt, kas ja kui palju sa hindad puhast keskkonda ning kui oluline on sinu jaoks aja säästmine, sest professionaalne koristusfirma tagab sinu jaoks mõlemad. Tellides endale koristusfirma säästad väärtuslikku aega ja saad keskenduda ise muudele olulistele tegevustele. Koristusteenus sobib igaühele, kes tunneb, et soovib aega koristamise arvelt kokku hoida, samas nautida kvaliteetset teenust.

Vastavalt vajadusele hõlmab koristusteenus väga mitmeid erinevaid teenuseid – olgu selleks igapäevane hoolduskoristus, kaubanduspindade koristus, tootmishoonete koristus või juba puhastusteenused nagu näiteks akende pesu, ehitusjärgne koristus või põrandate hooldus. Järgnevalt selgitame, kuidas valida enda jaoks sobiv koristusteenus ning mida selle tellimisel silmas pidada.

Millised koristusteenused mulle sobivad?

Koristusteenuse valikul lähtu esmalt küsimusest – mis ülesandega on mul abi vaja? Kas tegemist on ühekordse tööga või regulaarse teenusega? Kui sul on keeruline täpseid töid välja pakkuda, siis võta ühendust koristusfirma müügimeeskonnaga, kes pakub välja sobiva lahenduse just sinu jaoks. Enne koristusfirmaga ühendust võtmist kogu kokku hinnapäringuks vajalik info – ruumide pindala, ruumide arvu, pindade materjali ning tööde regulaarsuse info. Loe täpsemalt, mida sisaldavad erinevad puhastus- ja koristusteenused ning millised andmed on hinnapakkumiseks vajalikud.

Kvaliteetsed koristusteenused nõuavad pühendumist

Kuidas valida õige koristusteenus?

Koristusfirma valikul tutvu ettevõtte taustaga ja kogemusega erinevate tööde teostamisel. Samuti vaata üle, kas ettevõttel on erinevad sertifikaadid ja tunnustused, näiteks kas ettevõte järgib ISO-standardeid. SPS Grupp omab näiteks ISO 9001:2008 ja ISO 14001:2004 kvaliteedijuhtimissüsteemi sertifikaate. Uuri, millist tehnikat puhastusfirma kasutab, kas see on kaasaegne ja sobib vajadusel väga suurte pindade puhastamiseks.

Muidugi on ülimalt oluline positiivne esmamulje firmast. Kui koristusfirma vastab päringule kiirelt ning annab asjatundlikku nõu ja infot sobiva koristusteenuse valikul, on see hea märk. Ära kindlasti lähtu vaid hinnast – soodsam hind ei pruugi tähendada kvaliteetsemat teenust. Pigem vaata üle teenuse sisu, firma üldmulje ja kogemus ning tee otsus selle põhjal. SPS Grupi kogemuse ja meetodite kohta saad lugeda siit.

Hoolduskoristus

Hoolduskoristuse alla kuuluvad perioodilised tööd, mille käigus teostatakse hoone ruumide, nende osade, hoone ning selle juurde kuuluvate osade regulaarset puhastust. Hoolduskoristus sobib nii äri- kui ka erakliendile. Paljud erakliendid kasutavad professionaalset puhastusteenust, sest nii jääb rohkem aega oma põhitööle ja muudele olulistele tegevustele.

Kuid regulaarsed puhastustööd on olulised ka ettevõtete jaoks. Lisaks puhtusele, annavad professionaalselt hooldatud ruumid ettevõttele meeldiva üldmulje ja aitavad luua ohutu ning tervisliku töökeskkonna. Samuti on tõestatud, et kontori koristus ja puhas töökeskkond tagab töötajate kõrgema motivatsiooni, millest rääkisime oma blogi artiklis “Kontori koristuse ja puhta töökeskkonna olulisus”. Lisaks tavapärasele koristusteenusele, mida tavaliselt tehakse väljaspool kliendi tööaega, on SPS Grupi töötajad vajadusel kohal ka päevasel ajal, et likvideerida juhuslikult tekkinud mustus näiteks kaupluse põrandalt, hotelli klaasukselt või büroo kööginurgast.

Hoolduskoristus ehk koristusteenus jaguneb järgmisteks valdkondadeks:

  • büroo ja kontori  koristusteenus
  • laopindade  koristusteenus
  • kaubanduspindade  koristusteenus
  • väliterritooriumi korrashoid

Milleks tellida eripuhastustööd?

Tellides oma hoonele või ettevõttele eripuhastustööd, pikendad ruumide eluiga ning hoiad kokku remondikuludelt. Just perioodiline hooldus säilitab ruumide hea välimuse ja kestuse. Eripuhastustööde tellimine professionaalselt koristusfirmalt on oluline ka seetõttu, et tööde teostamiseks on sageli vaja spetsiaalseid töö- ja puhastusvahendeid. Samuti võivad endal puududa töödeks vajalikud teadmised või kogemus, mille osas just koristusfirma sind aidata saab.

Eripuhastustööde tellimisel võid lähtuda aastaajast. Näiteks kevadel on parim aeg akende pesuks ja fassaadi puhastuseks, suvel tänavakivide pesuks ja hoolduseks, sügisel ja talvel näiteks pehme mööbli- ja vaipade puhastamiseks. Lisaks on erinevaid töid, mida saab teostada sõltumata aastaajast nagu näiteks põrandate hooldus ja vaipade keemiline puhastus.

Eripuhastustööde tellimine tuleb appi ka ebameeldivate juhtumite puhul – näiteks saab tellida koristusfirma appi grafiti eemaldamisel või suitsu- ja tulekahjustuste puhastamisel.