Akende pesu: kuidas aknad särama lüüa?

Kuidas aknad särama lüüa, see loob teie ettevõttele esindusliku välimuse. Akende pesu võib sageli tunduda keeruline ülesanne, sest hooletu pesu korral jäävad klaasidele triibud ning tulemus ei ole kaugeltki särav. Oleme kokku pannud nõuanded ja nipid, mille abil akende pesemine lihtsaks muuta ning jõuda muljetavaldava lõpptulemuseni.

Millal ja kui tihti tuleks aknad särama lüüa?

Paljud meist võtavad akende pesu ette kevade saabumisel, kui õues on piisavalt soe. Selleks, et tulemus oleks parim, soovitame aknapesu teostada kuival ja soojemal aastaajal, kui väljas on juba plusskraadid. Seega kevad on selleks väga sobilik aeg.

Vältida tasub akende pesu päikesepaistelisel päeval. Sooja kevadpäikese käes kuivavad nii pesemisvahend kui ka vesi kiiremini klaasi külge, mistõttu on jälgi väga raske eemaldada.  Sobivaim ilm selleks tööks on kuiv päev, mil ei ole otsest päikesevalgust.

Soovitame aknapesu teostada vähemalt kaks korda aastas, sest siis ei jõua akna välipindadele suurt mustust koguneda ja akende pesemine on igal korral palju lihtsam.

Millised on sobivad töövahendid?

Kasutage akende pesemisel ja kuivatamisel mikrokiust lappi. See jätab klaasile kõige vähem triipe ning ühtlasi poleerib klaasi, mistõttu on särav lõpptulemus kindlustatud.

Kui kasutate pesemiseks kangemat olmekeemiat on soovituslik pesu ajaks kätte panna kindad – nii ei kuivata pesemine liialt käsi.

Pesuvahenditest saab kasutada nii spetsiaalseid pesuvahendeid kui ka valmistada see ise näiteks veest ja nõudepesuvahendist. Kuna suurema alkoholisisaldusega olmekeemia kuivab kiiremini, siis hoiab see ära rasvaste triipude või kuivatamisjälgede tekke. Kui valite ökoloogilisemad puhastusvahended, tuleb esmalt suurem mustus eemaldada käsna ja vee abil ning alles siis puhastada aken ettenähtud vahendiga.

Akende puhastus enne pesu

Tihti pihustatakse aknapesuvahendit akendele enne klaasi ettevalmistamist. See aga ei ole soovituslik, sest nii jääb tolm ja suurem mustus puhastamata, mis seguneb pesemisvahendiga ning selle tõttu tekib juba raskesti maha pestav mustusekiht. Võta enne akna pesu ette klaasi puhastamine. Kui oled mustuse ja tolmu svammi või lapi abil eemaldanud, saad liikuda juba aknaraamide ja akende pesemise juurde.

Aknaraamide pesemine

Enne klaaspinna pesu puhasta esmajärgus raamid. Vastasel juhul võib juhtuda, et kui jätad selle töö viimaseks, saavad klaasid uuesti mustaks ning pead need üle pesema. Alusta tööd alati aknapõskedest, -raamidest ja -laudadest. Vastasel korral pritsib ja tilgub järgmise sajuga nendelt mustus klaasidele tagasi.

Määrdunud aknaraame puhasta svammi või harja abil. Mõnikord vajavad aknaraamid ka puhastusainet, milleks sobib hästi näiteks keskkonnasõbralik nõudepesuvahendi ja vee segu. Kui kasutad puhastusvahendit, siis pead hiljem raamid loputama.

Alusta akende pesu välistest klaasidest

Akende pesemist on mõistlik alustada välistest klaasidest, mis on tavaliselt siseklaasidest rohkem määrdunud. Nii on võimalik hiljem sinna jäänud plekke ja triipe paremini märgata. Erilist tähelepanu pööra nurkadele, mida saab puhastada kõige paremini pehme nuustikuga.

Akende kuivatamine

Akende kuivatamine on akende pesu juures kõige vastutusrikkam töö. Kui teed seda lohakalt, ei jää ka lõpptulemus korralik. Akende kuivatamisel jälgi, et kõik veejäägid saavad eemaldatud. Selleks on tõhus kasutada spetsiaalset klaasikuivatajat, mis on varustatud pehme kummiga. Alusta akna ülaserva nurkadest ja liigu vaikselt allapoole, tõmmates suurem vesi klaasilt alla. Liigu sirgelt otse alla – nii võid kindel olla, et lõpptulemus jääb ilus. Klaaside kuivatamisel kasuta mikrokiudlappi, mis jätab klaasid särama.

Akende kuivatamisel tuleb vältida ajalehe või paberkäterätiku kasutamist. Ajalehepaberi kasutamine võib jätta aknad hoopis mustaks – kuna ajalehepaberil on kasutatud trükkimiseks palju värvi, siis see määrib nii käsi, aknaid kui ka aknaraame. Paberkäterätikud ei ole efektiivsed, sest need on õhukesed ja lagunevad kiiresti, jättes klaasile paberitükke ja jälgi.

Klaaspindade kuivatamisel jälgi, et vett ei satuks muudele pindadele. Selle vältimiseks võid asetada lapid aknalauale või püüda aknalt eemalduvat vett teises käes oleva lapiga. Pärast klaaside kuivatamist kuivata aknaraamid.

Kas pesta aknad ise või tellida aknapesu teenus?

Akende pesu korteris või majas võib osutuda liiga keeruliseks, kui aknad on kõrged, neile ei pääse hästi ligi või kui neid on liiga palju. Kõrgete kortermajade puhul on märksa lihtsam ja ohutum, kui akende pesu usaldatakse koristusfirma hoolde.

Koristusfirma teostab akende pesu tõstukitelt – nii pääseb akendele hästi ligi ning tulemus jääb kvaliteetne. Koristusfirmad on tegelenud akende pesemisega juba aastaid ning selle tulemusel teostavad oma tööd professionaalselt. Samuti kasutavad koristusfirmad oma töös uuemaid puhastusvahendeid ja tarvikuid, mistõttu on akende pesu kvaliteet tagatud.

Seega, kui sul ei ole viitsimist akende pesu ise ette võtta või see on sinu maja puhul keeruline, siis kasuta professionaalse koristusfirma abi ja telli koju akende pesemise teenus.

SPS Grupp on 15 tegutsemisaasta jooksul pesnud sadu tuhandeid ruutmeetreid aknaid ja fassaadi pindasid. Pakume kliendile kindlustunnet, sest teeme oma tööd hästi ja usaldusväärselt. Loe lähemalt akende pesu teenuse kohta meie teenuste lehelt.